Jelikož mám za sebou více než tisíc sezení s klienty, je velmi těžké vybrat ze zpětných ohlasů, které dostávám. Proto náhodně vybírám jen zlomek z nich.


Dobrý den,

chtěla bych Vám touto cestou ještě jednou poděkovat za to, že tuto metodu u nás aplikujete, rozšiřujete a tím i umožňujete aby jí lidé mohli zažít. Když jsem Vás navštívila poprvé, což bylo v prosinci 2017, měla jsem zvětšenou slezinu a játra, mnohočetné cysty a útvary na slezině a zvětšené uzliny v břiše. (kvůli tomu mě také zkoumali na hematologii a podstoupila jsem různá vyšetření vč.radioaktivního). Minulý týden (19.6) jsem absolvovala kontrolní vyšetření a slezina se mi zmenšila o 3 cm, játra se znormalizovala, některé útvary ve slezině zcela zmizely a zvětšené uzliny už nejsou vidět. Doktoři to nechápou, je to pro ně velká záhada a tvrdí, že je to něco mezi nebem a zemí 🙂. No a dobrá nálada, pohoda a klídeček jsou u mě už pořád standardem a o to více po kontrolním vyšetření. Na další vyšetření půjdu zase za půl roku a očekávám zase o něco lepší výsledky :-). Moje vztahy s mamkou, babičkou a dcerou se hodně vylepšily, díky Eneagramu jsem je začala víc chápat a tak mě mnohem méně rozčilují, dá se říci že v kombinaci s odblokováním zážitků a pochopením Enneagramu mě nerozčilují vůbec a hlavně taky díky pochopení sama sebe :-). Všechna ta sezení za to stála a já se těším, až Vás zase někdy navštívím 🙂

GM


Na paní Bohdanu jsme se obrátili kvůli našemu synovi s projevy selektivního mutismu, který komunikoval pouze doma, případně v důvěrně známém prostředí např. u babiček. Ve škole nemluvil vůbec.Na doporučení paní Bohdany jsme Cestu v několika sezeních absolvovali oba (syn u paní Lenky Kilčevské). Bylo nám doporučeno, aby Cestu absolvoval alespoň jeden z rodičů. Abychom si pomohli ze všech smysluplných stran, u paní Vlaďky Málové jsme syna nechali proměřit přístrojem Salvia a nasadili vytestované preparáty zejména na detoxikaci mozku a na uvolnění potlačené úzkosti.

Nakonec jsem u paní Bohdany prošla 5 sezeními a rozdíly jsem pocítila hned po první Cestě. Kromě intenzivního pocitu vnitřní síly jsem postupně překvapeně zjišťovala, že již nejsem ve stresu z běžného každodenního kontaktu s jinými lidmi, že se mu nesnažím co nejvíce vyhnout. Z počátku jsem pobaveně jako ve filmu sledovala, jak se dávám do řeči s lidmi a těžko jsem sama sebe poznávala. Přestala jsem se psychicky připravovat na pobyt v neznámém prostředí, dokonce jsem schopna se mezi lidmi i uvolnit a užít si to, dříve jsem vše jen vydržela kvůli dětem, případně povinnostem. Nejvíce mě asi zaskočily jasné paralely s bloky syna, které jsem v rámci Cest prožívala. Poté co se mi při jednom sezení podařilo zbořit zeď mezi mnou a ostatními lidmi a pokusila jsem se obnovit důvěru k ostatním, syn najednou začal na školním výletě mluvit se spolužáky. Za necelé 3 měsíce jsme se dostali k naprostému průlomu. Chybí nám k synovu uvolnění ještě kousek, aby se rozmluvil se všemi učitelkami, ale už nyní se nám oběma žije nesrovnatelně jednodušeji a svobodněji. A za to paní Bohdaně a všem, kteří nám na naší cestě pomohli, moc děkuji.

JS (před prázdninami 2018)

(po prázdninách 2018)

Chtěla jsem Vám ještě jednou poděkovat a dát Vám vědět, že syn od tohoto školního roku ve škole mluví s kamarády i s paní učitelkou úplně normálně – po týdnu ve škole už měl referát před celou třídou!, komunikuje i na kroužcích a je vidět, jak si ten sociální kontakt dokonale užívá, působí hrozně spokojeně a ve škole se mu líbí ještě více. Děti proměnu dokonale přijaly – s nadšením a je radost to vše pozorovat. Mně se také žije lépe, běžný kontakt s lidmi už pro mě přestal být stresem, na který je nutno se psychicky připravovat.

 


Dobrý den paní Bohdano,

chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za společný čas při cestě za poznáním sebe sama.

Děkuji Vám za strach,obavu,slzy,bolest,štěstí,lásku,přijetí,pochopení,procitnutí,kterou jsem při cestě s Vámi zažila …Nejhorší byla panika,kdy jsem nemohla ani dýchat a nevěděla jsem,co se děje…je ale nepopsatelné ,jaký stav následuje poté…klid,mír,blaženost…

Cestu by měl dle mého názoru zažít každý člověk…několik let jsem se snažila potlačovat některé situace ze svého života,zapomenout na ně,zatlačit je co nejhlouběji,poněvadž když vylézaly na povrch,bolelo to …

Paní Bohdano jste člověk na správném místě… přímý ,s jasným cílem…pomoci .
Vedla jste mě přesně tam ,kde jsem měla být…
Cesta se nedá pochopit, musí se zažít…podívat se do zrcadla a odhodit pouta,co nás stahují dolů.Cítím se teď mnohem lehčeji,situace ,které mě dřív rozhodily jsou teď mnohem méně dramatické..Uvnitř cítím klid.Člověk jen někdy sedí a nechápe,jak úžasná tato metoda je.

Přeji Vám mnoho usměvavých tváří…

Ještě jednou mnohokrát děkuji a budu se těšit na 3 denní seminář v dubnu.

A.K.


Cítím se teda různě,od naprosté euforie uvolněnosti a pocitu štěstí,které nevím kde se bere, do někdy pocitu agrese,pocitu, že musím na všechno zase konečně říct svůj názor a nebát se reakcí (takže jsem zase začala provokovat :-D)

A když chodím mezi lidma, mám z toho radost a mám pocit, že se nikoho nebojím a že mi zmizela úzkost z toho někde promluvit. Jakoby se ze mě zase uvolňovala energie 🙂

Jo a dcerka mi začala dávat pusinky, chce ode mě hladit a chce hladit mě a poprvé mi řekla,ze by chtěla pomazlit!!!!

G.M.


Este raz by som Vam chcela podakovat za nase sedenie a pozitivny vplyv celej terapie. Vela veci odrazu zapadlo na svoje miesto, odpadlo zo mna vela stresu a negativnych emocii a fungujem ako uplne novy clovek. Viem, ze to este nie je uplne doriesene, kazdopadne takyto velky progres som necakala.

S pozdravom,
Iva


Moje zkušenost s Bohdanou Nádas je pozitivní a mohu ji doporučit. Sezení u ní nebyla žádná ezoterika ani magie, nesnažila se mi ani dávat „rady do života“. Namísto toho mě vedla k tomu, abych si svá nezpracovaná témata/issues uvědomil a zpracoval sám a sám si k nim formuloval postoje do budoucna. K technice „Cesta“, jak ji popisuje stejnojmenná kniha, využívala i další své terapeutické zkušenosti podle momentální potřeby. Jako člověk rozumový a introvertní jsem oceňoval její velmi věcný a profesionální přístup a neměl jsem tak obavu se jí svěřit se svými nejniternějšími pocity a vzpomínkami. Za sebe potvrzuji, že investice do několika sezení se vyplatí a považuji je za „good value for money“/dobře vynaložné peníze.

muž, 42 let, advokát


Myslim na Vas casto a rada bych zopakovala nase sezeni. Jsem od te doby opravdu zmenena, klidnejsi a vic rozumim lidem okolo me. Beru zivot s vecim humorem a pokorou. Rada bych dal na sobe pracovala a ucila se relaxovat, vic si verila, brala chyby jako soucast zivota a naucila se od ostatnich lidi distancovat.
Presto, ze nerada koukam do oci mým slabostem, myslim, ze je to nutná cesta k tomu se sama podporovat a mit se rada se vsim vsudy.

Tesim se na Vasi odpoved a na nase dalsi sezeni,
MF


Moje Cesta začala doma před naší knihovnou. Hledal jsem knížku Brandon Bays. Nakonec mi jí podala moje žena, která o ní mluvila již před několika roky. U mě ten čas uzrál před rokem touto dobou. Bylo to období bolesti, strachů, stesků, nechuti do života, nedůvěry a spousty černých myšlenek. Po přečtení knihy jsem byl rozhodnut vykročit na svoji Cestu. Vybral jsem si terapeutku a objednal se. S každým sezením jsem se dostával hlouběji až ke strachům, které ve mě úspěšně klíčily už od dětství. V průběhu sezení jsem znovu objevoval důvěru, chuť do života, ale změny se začaly dít i kolem mě. Jeden blízký člen mé rodiny, kterého jsem neviděl asi 15 let, přijal pozvání na moji svatbu. Blízká kamarádka, které jsem ublížil, se mi ozvala sama od sebe po několika letech a to v době, kdy jsem na terapii řešil věci s ní spojené. A tak bych mohl pokračovat, dál a dál. Je na Vás jestli tomu uvěříte a je na Vás jestli se na svoji Cestu vydáte. Toto jsou střípky z mé Cesty. Prošel jsem nepříjemná místa, ke kterým bych se sám nedostal. To, co jsem objevil a poznal, už mi nikdo nevezme, je to moje poznání sebe sama. A já můžu jít dál a žít bez strachů a obav a trápení. Líbí se mi jedna věta, která popisuje celý proces takto: Je to jako byste chtěli vytáhnout leknín z vody. Pod krásným květem se skrývá dlouhý nekonečný kořen a vy musíte tahat opatrně, aby se nepřetrhl.

Petr


Jelikož jsme se domlouvaly, že Vám podám zpětnou vazbu na moje léčení, musím říct, že se velmi zlepšila situace dcery. Již se nyní nebojí jít do cizího kolektivu, vystoupit před třídou a zazpívat, asertivně se chovat ke své dominantní babičce:) Donedávna bylo toto pro ni noční můrou, měla úplně panické stavy. Tak to přičítám své léčbě a děkuji Vám. (klientka chtěla původně přivést na sezení dceru, ale situace se zcela změnila, když začala se sezením ona. Dcera již přijít nemusela)

Jana


Za největší přínos procesů s Bohdankou pokládám okamžité zklidnění a nalezení naděje i ve chvílích, kdy mi emoce říkají, že je to beznadějné… Po procesu se vždy mohu volně nadýchnout – cítím v sobě klid, cítím v sobě teplo a světlo a najednou věřím, že vše je dobré a vše je, jak má být. Po nějakém čase se i situace kolem mě začne zklidňovat, aniž bych musela tlačit a řešit.

Radka


Druhý den po sezení jsem pomáhala mamince při stěhování a nastala velmi napjatá a frustrující situace. Tentokrát jsem dokázala v klidu říct, že jsem unavená, že se mně její chování velmi dotklo a jsem velmi frustrovaná z toho, co tady vzniklo, a že my odcházíme. Mamince jsem volala a do telefonu jsem ji řekla, že se mně její chování a celá sitace nelíbí a že za ní přijedeme až se uklidním. Nekřičela jsem, velmi klidně jako u toho ohně, ale vevnitř jsem vůbec nechápala jak se s tím vyrovnám, bylo to děsný zkousnout další její podraz. Několikrát jsme si ještě telefonovaly, já jsem jí to zopakovala a opravdu jsem se vnitřně naprosto zklidnila.
Myslim, jsem si jistá, že CESTA pomohla…je užasný, že tak rychle, těším se na pokračování

Johanka


Milá Bohdano,
ještě jednou Vám chci poděkovat za Váš velice profesionální, konstruktivní, ale ve stejný moment citlivý a lidský přístup ke mě i k celému procesu. Můj prožitek z něj byl velmi silný a v mnoha okamžicích překvapivý svou hloubkou a účinkem. Dokázala jsem si díky Vaší pomoci posvítit do koutů mojí duše a odhalit bolavé události hluboké minulosti, které mě naformovaly a které se mi podařilo projasnit a zpracovat. Sleduji, že transformace stále běží a cítím se dobře. Děkuji 🙂

Petra J.


Krasny den, pani Bohdano,
s odstupem casu Vam musim napsat co se mi prihodilo…

Behem terapie, kterou jsem u Vas v dubnu 2016 prosla, jsem myslela na konkretni misto – louka za nasi vesnici a muj pruvodce byl muj pes.
Pred terapii, kdyz mi bylo hodne ouvej, tak jsem na te louce hodinu sedela a bulela.
Seznamila jsem se pri loveckych zkouskach pejsku s muzem a postupem casu jsme se sblizili a zamilovali.
Ja mu povypravela o terapii a on na mne vybalil, ze na te louce byl ve stejny cas. Ja si vybavila pouze barvu auta a postavu se psem, on mi dokonce rekl i barvu meho obleceni, a presne urcil misto kde jsem sedela, mela jsem s sebou sveho psa, ktery k nim pribehnul.

S tim muzem jsem dodnes…

Moc rada na Vas vzpominam a dekuji Vam
PV


Přeji hezký den,
zhruba před čtrnácti dny jsem s Vaším vedením zkusila Cestu – řešila jsem hlavně problémy s matkou (deprese, apod.).
Slíbila jsem Vám, že napíšu, jak se cítím. Chci Vám moc poděkovat, protože se cítím naprosto úžasně. I když moje maminka je stále nemocná a situace kolem ní hodně dynamická, konečně cítím prostor a sílu pro svůj život. Stále ve mně přetrvává ten pocit, když jsem se setkala se Zdrojem. Emoce, které přicházejí (i v běžných situacích) se snažím učit přijímat. Myslím, že mi Cesta hodně pomohla i v uvědomění si problémů ve vztazích a asi paradoxně právě tam se mi vyčistilo hodně věcí.
Cesta mi otevřela nové obzory a určitě bych jí ještě v budoucnu ráda absolvovala.
Moc děkuji za laskavé vedení!

Mějte se hezky a ať Vám Vaše práce přináší hodně radosti
EB